Aysal’dan Fatih Terim açıklaması!

Unal Aysal  Aysal'dan Fatih Terim açıklaması! Unal Aysal

Galatasaray Başkanı Ünal Aysal, sarı kırmızılı takımın teknik direktörü Fatih Terim ile arasının açık olduğu iddialarına yanıt verdi.

Spor Toto Süper Lig’in son iki sezonunu şampiyon olarak tamamlayan Galatasaray’da teknik direktör Fatih Terim ile yönetim arasında yaşanan krizin 24 ya da 48 saat içinde çözüleceği açıklandı.

Bir sponsorluk anlaşması için düzenlenen imza töreninde basın mensuplarının sorularını cevaplayan Başkan Ünal Aysal, Fatih Terim ile ilgili bir soru üzerine, “Ortada bir kriz yok, fakat çok konuşulduğu ve tartışıldığı için kriz gibi gözüktü. Biz bunu 24, bilemedin 48 saat içinde çözeceğiz.” dedi.

İşte Aysal’ın konuşmasından kısa başlıklar;

Ne Fatih hocanın ne de benim beyanatım olmadı. Sadece duyumlar var. Ortada saklanacak bir durum yok. Basın bunu fazlasıyla işledi. Son 1 ay içerisinde bir sürü kurgu denendi. Fatih hocamızın milli takımı çalıştırmasıyla birlikte bu iş biraz alevlendi. Bir gün bu işler nasıl gelişti ve nereye geldik bunun için size tam bilgi verilecek ama o gün, bugün değil. Bu konunun Fatih hoca ile beraber oturulup bir sohbet ile neticilenecektir. Bunun için biraz sabır bekliyorum sizlerden. Fatih Terim ile aramızda saklanacak bir durum yok. Bu bizim iç sorunumuz.

İleride çıkabilecek sorunları önlemek için bugünden bazı tedbirler almak yöneticiler olarak bizim görevimiz. En kötü şey kararsızlık. Fatih Terim ile oturup bir karar almamız lazım. 1-2 gün içinde netlik kazanır. Önümüzdeki 48 saat içinde biz bunu rahatlıkla çözebilecek güçteyiz.

Şu ana kadar hiçbir teknik direktörle görüşmedik. B planımız yok. Eğer ki Fatih hoca ayrılırsa süratle bu konular görüşülüp tartışılır. Ancak bugüne kadar hiçbir teknik direktörle görüşme yapmadım.

Hepimizin hayatta belirli prensipleri var. Bunda bir farklılık varsa kulübün prensiplerini tatbik etmek için görevimizi yaparız.

Melo olayın ben sadece klasik bir kırmızı kart gördüm. Sahadan ayrılırken formasını tribüne göstermesi ise her sporcunun o adrenalinde otomatik yaptığı bir reaksiyondur.

Çok büyük bir yanlışlığı düzelteyim. Fatih Terim ile ilk konuştuğumuzda 1 senelik anlaştık ve sözleşmeyi her seferinde gözden geçirmek için mutabık kaldık ama ilk seneden sonra biz hoca ile sözleşmemizi 2 sene uzattık. Yönetim kurulumuzun 2 senelik yeni sözleşme önermesinin sebebi budur. Hocamız Antalya maçından sonra 2 seneyi kabul etmediğini açıkladı. “Her sene birer sezonluk anlaşma yapıyorduk, şimdi ne oldu iki senelik sözleşme önerildi” dedi. Elbette bu da bir değerlendirmedir. Hocamız nasıl değerlendirmek isterse öyle değerlendirir.

 

Kategori: Türkiye

Etiketler:

RSSYorumlar (0)

Trackback URL

Yorum Yaz

You must be logged in to post a comment.