Hatalarla gelen mağlubiyet

Sinan Engin  Hatalarla gelen mağlubiyet Sinan Engin

Beşiktaş ilk kez favori olduğu bir maçı kaybetti. Hani derbilerin favorileri olmaz derler ya ama bu maç öncesi ibre siyah-beyazlılardan yanaydı. Hafta içi Real Madrid hezimetinden sonra yorgun ve moralsiz G.Saray’a ilk devre üstünlük sağlayan Beşiktaş, golü buldu ve istediği pozisyonları da yakaladı. Hele ki Fernandes yakaladığı pozisyonda golü atsaydı, maç daha farklı yerlere gidebilirdi.

Siyah-beyazlılar ilk yarıda orta sahadaki üstünlüğünü rakibine kabul ettirdi. G.Saray’ın orta sahası ilk yarı Beşiktaş’ı seyretti. Bir nevi aktif dinlenme yaptılar diyebiliriz. Müthiş oynayan Serdar Kurtuluş, harika bir gol pasından sonra inanılmaz bir hata yaptı. Adeta Bruma’ya asist yaptı ve Drogba’nın golüyle G.Saray canlandı, kaliteli orta sahası da 2. yarı devreye girdi. Kısacası kaliteli ve klas oyuncusu fazla olan maçı kazandı diyebiliriz.

Fernandes.. İyi bir oyuncusun, müthiş bir oyuncusun ama hangi derbiyi kazandıracaksın? Hangi büyük maça ağırlığını koyacaksın? Orta sahada bir tek ayakta kalan Atiba’ydı. Müthiş müdahaleler yaptı ve G.Saray’ın ataklarını durdurmaya çalıştı.

Taktik savaşı Terim’in

Bılıc ile Fatih Terim arasındaki taktik savaşını Terim kazandı. Çünkü Terim’in yıldızları daha etkili. Bilic onlara önlem almaya çalıştı ama bireysel hatalara engel olmamadı. Terim’in yapmış olduğu hamleler maça damga vurdu ve derbiyi kazandırdı.

Terbiyesiz Felipe Melo

Güzel bir futbol akşamını mahvettin Melo. Az daha bir katliam çıkacaktı. Beşiktaş taraftarını delirtmeye ne hakkın var! Hadi oyundan atıldın.. O formayı eline alıp, göstermek de ne? Sen herhalde Beşiktaş taraftarını daha tanımamışsın. Eve gidince görüntüleri izler ve neden kurtulduğunu anlarsın. Sana herhalde gerekeni G.Saray yönetimi yapacaktır.

Hakeme gelirsek.. G.Saray’ın 2. golünden önce inanılmaz bir hata yaptı. Veli’nin hatalı pasında top bariz şekilde Burak’ın eline çarptı. Ancak Fırat Aydınus bunu göremedi ve akabinde topla buluşan Didier Drogba fileleri havalandırdı. Kısacası dün akşam bir taktik savaşıydı. Taktiği iyi olan antrenör değil, yıldızları çok olan kazandı. Yani Drogba farkını gösterdi.

Sinan Engin / Vatan

Kategori: FutbolTürkiye

Etiketler:

RSSYorumlar (0)

Trackback URL

Yorum Yaz

You must be logged in to post a comment.