Manken teknik direktör!

Tihana Nemcic  Manken teknik direktör! Tihana Nemcic

Bir erkek futbol takımında bayan bir teknik direktör düşünebiliyor musunuz? Hırvatistan’ın 5. liginde lider olan Viktorija Vojakovac takımı, 24 yaşında kadın bir teknik direktöre sahip: Tihana Nemcic.

10 yıl boyunca Dynamo ZNK Maksimir kulübünde futbolculuk yapan ve daha önce de U17 takımlarında antrenörlük yapan Nemcic, gerekli lisansı alır almaz Viktorija Vojakovac takımıyla anlaştı.

Hırvatistan’ın 24sata isimli internet sitesine açıklamalarda bulunan Nemcic, “Eğer kadınlar ve erkekler bu lisansı eşit olarak alabiliyorsa neden kadınlar erkeklerin dünyasında çalışmasın ki? Antrenör olarak oyunda yaratıcılığım ve özgürlük alanım bulunuyor. Oyuncularımdan memnunum ama geliştirmemiz gereken şeyler var.” dedi.

Oyuncularıyla çok iyi anlaştığını da belirten Nemcic, “Her antrenmanda beni çok iyi dinliyorlar ve hiçbir problem olmuyor. İyi bir takımız ve hedefimiz birinci lige çıkmak.” diyor.

Bir dönem modellik de yapan Nemcic, 2008’de Miss Sports Croatia isimli bir yarışmada da 15 finalistten birisi olmuştu.

24 yaşındaki kadın futbolcu Tihana Nemcic, gerekli lisansı alır almaz ülkesi Hırvatistan’ın 5. Ligi’ndeki Viktorija Vojakovac takımının başına geçti.

Tihana Nemcic1  Manken teknik direktör! Tihana Nemcic1

Kategori: Haberler

Etiketler:

RSSYorumlar (0)

Trackback URL

Yorum Yaz

You must be logged in to post a comment.